Eestisse tuleb Hispaania metallurgiahiid

Hispaania metallurgiakontsern Celsa plaanib osta Eestist vanarauda oma Euroopa tehaste tarbeks, mis toob kaasa hinnatõusu.

Eestit külastanud Celsa esindajad huvitas vanaraua kokkuostu võimalus ja selle väljaviimine läbi Paldiski sadama. Ettevõte ise ei kommenteerinud külastuse eesmärke ning Eestit puudutavaid plaane.

Eesti vanametallifirmad suhtuvad Celsa-taolise uustulnuka turuletulekusse ettevaatlikusega. ASi Kuusakoski juhatuse liikme Kaido Aettiku sõnul käisid jutud nende plaanidest juba möödunud aastal, kui Celsa ilmus Leedu turule.

"Juba siis oli selge, et hispaanlased ei peatu ning laienevad üle kogu Baltimaade turu," kinnitas ta.

Aettik ei soovinud spekuleerida hispaanlaste plaanide üle, kuid märkis, et Celsa on väga suur ettevõte – maailma suurim armatuurraua tootja, kelle tehaseid leiab igalt poolt üle Euroopa.

Eesti metalliturul on tema ütlusel oodata tihedat konkurentsi. "Vanarauahind kerkib," ennustas Aettik. "Võimalik, et kellelgi tuleb osa turust loovutada, kuid meie oma kliente ära ei anna," lisas ta.

ASi Formet Grupp juhatuse esimehe Pavel Suslovi sõnul tõusevad vanaraua kokkuostuhinnad siseturul 15-20% võrra. "Hispaanlased võivad vabalt hõivata 30-40% turust," märkis ta. Suslovi sõnul mõjutab Celsa tulek kõige rohkem kokkuostjaid.

OÜ Midelprof juhatuse esimees Maksin Starðov rõõmustas, et turule ilmub nii suur ettevõte. "Vanaraua kokkuostjate jaoks ei ole see eriti hea uudis, kuid minu jaoks on see võimalus saada head hinda," selgitas ta.

Spetsialistide hinnangul moodustas vanarauaturu maht Eestis eelmisel aastal 300-400 tuhat tonni, mis on peaaegu kaks korda väiksem kriisieelsetest näitajatest.

Osale arutelus

  • Artur Tooman

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud