Pangad huvitatud Nord Streami rahastamisest

Erinevate riikide pankade huvi Läänemere põhja kavandatava gaasitoru rahastamiseks on sedavõrd suur, et ületab juba projekti esimese etapi vajadused, teatas projektis osaleva Saksa firma Wintershall juht Rainer Zele.

Nii on kavas kohe, kui esimese etapi kõnelused oodatavalt aasta esimesel poolel lõpevad, alustada kõnelusi projekti teise etapi rahastamiseks, vahendas uudisteportaal DW-World.de. Kokku on pangad valmis rahastama 70% projekti maksumusest.

Notrd Streami tegevdirektor Matthias Warnig ütles ajakirjale Euro, et projekti esimese etapi rahastamises osaleb 27 panka.

Kokku on projekti maksumuseks hinnatud 7,4 miljardit eurot. 70% sellest rahastavad pangad ning ülejäänud osa projektis osalevad firmad. Lisaks Gazpromile (51%) osalevad veel Saksa firmad Wintershall ja E.ON, mille osalus on mõlemal 20% ning Hollandi Gasunie (9%).

Zele on veendunud, et projektil õnnestub Soomelt saada täna veel puuduv lõplik heakskiit. Ehitustööd algaksid aprilli esimeses pooles. Gaasi hakkaks torujuhe transportima 2011. aasta lõpust.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

ASTEL MODULAR otsib EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

SKF ESTONIA otsib MÜÜGIINSENERI

M-Partner HR OÜ

04. juuni 2018

Teabevara