Euroopa raketikilbi kava jättis tootjate aktsiaid külmaks

Lockheed Martini raketipüüdurrakettide tellimused neljakordistuvad ja Raytheoni omad kolmekordistuvad Pentagoni ümbervaadatud Euroopa raketikaitseplaani kulutusteplaani kohaselt, vahendab Bloomberg.

2011-2015 eelarveaastal kasvatatakse kulutusi raketikilbile 4,6 miljardi dollari võrra võrreldes eelmise aasta kavaga. See raha ostab 147 Lockheedi Thaad maismaal baseeruvat püüdurraketti lisaks tellitud 48-le, 75 Raytheoni maal- ja merel baseeruvat SM-3 raketti lisaks juba tellitud 30-le, kaks täiendavat maismaal paiknevat radarit ja muud varustust.

Kasvav kuludeplaan peegeldab president Obama septembris vastu võetud otsust loobuda raketitõrjesüsteemisdest Poolas ja Tšehhis, mis kaitsnuks Euroopat Iraani kaugmaarakettide eest.

Uus plaan kasutab olemasolevaid maal ja merel paiknevaid raketitõrjesüsteeme lühi- ja keskmaarakettide vastu, kuna USA luure andmetel liigub Iraani just selliste rakettide arendamise poole, kuna kaugmaarakettide arendamine ei ole nii edukaks osutunud.

Väljapakutud kulutused on allkirjastatud kaitseminister Robert Gatesi poolt 23. detsembril ja laialt levitatud USA kaitseministeeriumis.

Raketikaitse paigaldamine läheb välja aastasse 2020.

Raytheoni aktisa hind tõusis 0,9 protsenti, 54,20 dollarile. Lockheed Martini aktsia hind langes 0,4 protsenti, 76,60 dollarile.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud