Ragn-Sells: Iru põletusjaam - prügilate surmahoop

Kogu olmeprahi neelav Iru masspõletusjaam annab Tallinna prügilatele surmahoobi, rääkis Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg.

"Kui Iru oma 220 tonniga turule tuleb, tähendab see seda, et see maht peab prügilatelt ära tulema. Sisuliselt tekib situatsioon, et ladestamiseks ei jää enam üldse jäätmeid. Asja tulemuseks on, et liigume euroopalikule tasemele ja ladestus väheneb tunduvalt," rääkis Remmelg.

Ta lisas, et see euronõuetele vastavatele prügilatele tugevaks löögiks, sest masspõletusjaamaga pole äriplaanides arvestatud. "Ütleme nii, et kõigile ei jätku. Olmejäätmeid sisse vedada on väga ebatõenäoline, küll aga võib sisse vedada jäätmekütust, mis tuleb sadama kaudu ilusates kilerullides," selgitas Remmelg.

Jäätmekütust saab toota olmejäätmetest. Näiteks Ragn-Sellsi tehases, kui see 2011. aastal valmis saab, lähevad ühest otsast sisse olmejäätmed, põlevad tööstus- ja ehitusjäätmed ning teisest otsast tuleb välja kindlatele parameetritele vastav kütus, mis pallitakse ära või saadetakse lahtiselt kas tsemenditööstustele, katlamajadesse  või elektrijaamadesse.

Remmelga sõnul võib Eesti tulevikus jäätmekütust nii sisse tuua kui ka eksportida. Kui Ragn-Sells saab oma tehase valmis, vaatab ettevõte, kuhu on kasulikum müüa, kas Kunda Nordic Tsemendile, Väo jäätmeelektrijaamale, Soome või Läti tsemenditööstustele.

"Irusse meie jäätmekütus ei sobiks, Väosse aga küll," lisas Remmelg.

"Isiklikult ma arvan, et see on Eesti jaoks tõesti suur maht ja see on prügilatele surmahoop. Tallinna prügilas peavad oma tegevuse lõpetama," sõnas mees.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

SKF ESTONIA otsib MÜÜGIINSENERI

M-Partner HR OÜ

04. juuni 2018

ASTEL MODULAR otsib EKSPORDI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Teabevara