1. märtsist tõuseb elektri hind

Alates järgmise aasta 1. märtsist tõusevad Eesti Energia Jaotusvõrgu võrgutasud 1,5 protsenti, mis tähendab elektriarve suurenemist keskmisele majapidamisele ca 2,3 krooni kuus.

Korraline võrgutasude muutus on kooskõlastatud konkurentsiametiga ning võtab arvesse Eesti Energia poolt mittejuhitavate kulude muutust, varasema perioodi inflatsiooni ja efektiivsuse kasvu.  Võrgutasude muutmine toimub viitega ehk varasema perioodi reaalseid kulusid arvestades, teatas Eesti Energia.

Võrgutasude ja elektri hinna korrigeerimine toimub vastavalt konkurentsiametiga kokku lepitud hindade regulaarse indekseerimise metoodikale. Elektrihinna komponentide regulaarne indekseerimine toimub kaks korda aastas – jaanuariks vaadatakse üle elektrienergia hind ning märtsiks võrguteenuse hind. Elektri hind 1. jaanuarist 2010 ei muutu.

Eesti Energia andmetel koosneb elektri hind neljast komponendist, milleks on elektrienergia hind, taastuvenergia tasu, aktsiis ja võrguteenuse hind. Tuleva aasta 1. jaanuarist tõusevad riiklikult nii taastuvenergia tasu kui ka aktsiis. Kui võrguteenus kallineb 1. märtsist, siis 1. aprillist hakkab ligikaudu 200 suuremat tarbijat ostma elektrienergiat vabalt turult.

Võrgutasu on kulupõhine ja selle kehtestamisel arvestatakse ka tulevase perioodi investeeringuid. Keskmiseks majapidamiseks peab Eesti Energia tarbijat, kes kasutab umbes 7000 kWh elektrienergiat aastas ehk pisut alla 600 kWh kuus.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud