Kaevandus kolib vee alla

Meremäe vallavolikogu nõustus Mari shy;nova
dolokivikarjääri laiendamise plaaniga, mille kohaselt sukeldutakse
kae shy;van shy;duses põhjavee horisondist sügavamale, kirjutab Võrumaa
Teataja. Ümberkaudsetest kaevudest ei tohiks joogivesi seetõttu siiski
kaduda.

2007. aastal Eesti-Vene kontrolljoone lähedusse rajatud Marinova kaevandus ja killustikutootmine ei ole selle omanikule esialgu rikkust majja toonud. Väärtusliku kivimi kättesaamiseks on tulnud ohtralt kattepinnast minema vedada ning ülemiste shy;kivimikihtide kvaliteet pole olnud kõige parem. Katendi keskmine paksus on olnud kuus meetrit. Samas on ettevõttel luba kaevandada kuni 12 meetri sügavusel või kuni põhjavesi vastu tuleb.

Kaevanduse rajamise ette shy;valmistusest saadik pole selle omaniku ASi Põlva Teed juhtkond teinud saladust, et ettevõtte eesmärk on võtta karjäärist välja ka varandus, mis jääb põhjaveest allapoole. Pealegi on veealuse kivimi kvaliteet parem kui kihil, mis asub vee peal.

Kaevanduse süvendamiseks on riigilt põhimõtteline nõusolek saadud, neljapäeval olid kaevandajad asjakohase palvega vallavolikogu jutul.

Vallavanem Peeter Sibula sõnul on kaevandusest vallale kasu tõusnud: eelarvesse on laekunud sadu tuhandeid kroone maksuraha ning Põlva Teed on muulgi viisil valda toetanud. „Summad on väga olulised ja meie eelarve jaoks suured,” lausus ta.

Tänavu laekub shy;kaevanduselt võetavat ressursimaksu ja kaevandamisõigustasu eelarvesse üle 900 000 krooni, mullu teeniti ligi 800 000 krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara