Liive: avanev elektriturg soodsamat hinda tuua ei pruugi

1. aprillist 2010 avanev elektriturg
toob suure tõenäosusega kallimad hinnad, kui need on olnud siiani, rääkis
Äripäeva konverentsil Äriplaan 2010 Eesti Energia juhatuse esimees Sandor
Liive.

„Hinnad võiksid minna alla poole, kui Nordpooli hind tuleks alla,“ märkis Liive, kuid lisas kohe, et avatud turu hinnad on tavaliselt kallimad kui suletud turu hinnad, mis meil Eestis on olnud.

Samas jäi Liive diplomaatiliseks ning ütles, et ei välista hetki, kus elektri hind saab olema madalam kui praegu ning ei soovitanud seda elektrihinna odavnemist oma plaanidesse sisse arvestada.

Mis aga kindlasti elektrituru avanedes ei muutu on võrgutasude hinnad, sest need sõltuvad ka näiteks konkurentsiameti otsustest jpm., rääkis Liive, kelle sõnul ei muutu ka turu avatusest või suletusest aktsiisimaks ning taastuvenergia tasu.

Elektritarbimine otseses seoses majanduskasvu või- langusega

Eesti Energia juhatuse esimehe sõnul on inimeste energiatarbimine otseselt seotud majanduskasvuga. "Kui majandus kasvab 10% siis elektritarbimine tõuseb 5% nibg viimased 12 kuud on näidanud, et sama töötab ka majanduslanguse korral," selgitas ta ning ütles, et prognoosib elektritarbimise vähenemiseks 9%. Liive sõnul kukkus augustis tarbimine näiteks 10%. "Trend on stabiilne ja tõusumärke ei ole," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara