Värska Vee uus liin kasvatab tootmisvõimsust kolm korda

Meil käivad pankadega just praegu
läbirääkimised, et saada laenu tootmistehnoloogia uuendamiseks ja
tootmisvõimsuse kasvatamiseks, kinnitas Põlvamaal Värskas joogivee villija ASi
Värska Vesi juhatuse esimees Urmas Jõgeva.

„Praegu on olemas reaalselt üks pank, kes finantseeriks seda projekti, aga ootame ka teiste pankade pakkumisi,“ vastas Jõgeva päevaküsimusele, kas ettevõte kaalub investeerida laienemisse ning küsida selleks pangast laenu.

Jõgeva pidas seda positiivseks märgiks, et pangad on hakanud vaikselt märku andma, et võtke laenu. „Ju siis hakkab masu ümber saama ja ju on pankadel rahamäed suuremaks kasvanud,“ sõnas Jõgeva.

Värska Vee tehnoloogia uuendamise projekti kogumaksumus on 44,3 miljonit krooni, millest uue automaatliini soetamiseks kulub umbes 38 miljonit krooni. Värska Vesi sai tänavu juulis EASilt ka 17,7 miljonit krooni tehnoloogiainvesteeringute toetust.

Jõgeva ütles, et kui praegusel tootmisliinil villivad nad umbes 5000 liitrit tunnis, siis uue liini puhul kasvab tootmisvõimsus kolm korda ehk 15 000 liitrini tunnis.

„Tootmismahtude kasv võimaldab omahinda alla lasta,“ lausus Jõgeva. „Uue liini võimsust plaanime eelkõige hakata müüma väljapoole. Praegu ekspordime oma toodangut Lätti, Leetu, Venemaale ja veidi ka Soome ning otsime uusi eksportturge. Eksport on võrreldes eelmise aastaga kasvanud. Tõsi, ka koduturul on ka arenguruumi, aga mitte nii märgatavalt.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara