Mööblifirma juht: toetuste väljamaksmise kord on pankade nuumamine

Kuna teises taotlusvoorus oli
finantseerimistingimusi võrreldes esimese vooruga oluliselt paremaks muudetud,
siis esitasime uue ja see ka rahuldati, ütles Põlvamaal lastemööblit tootva ASi
Suwem juhataja Kaido Mäesalu.

Suwem loobus eelmise aasta lõpus esitama taotlust tehnoloogiainvesteeringu esimeses voorus, sest väikefirmal polnud kusagilt võtta nõutud 60protsendilist omafinantseeringut ehk 2,4 miljonit krooni. „Nüüd saame kasutada seadmete soetamiseks täies mahus liisingut, mis on igati mõistlik ja normaalne,“ ütles Mäesalu.

EAS eraldas Suwemile juulis lõppenud teises voorus uue tehnoloogia juurutamiseks 3,1 miljonit krooni. Projekti kogumaksumus on 7,7 miljonit krooni.

Mäesalu sõnul ootab ta pikisilmi finantseerimistingimuste veelgi paindlikumaks muutmist. „Praegune süsteem – toetuse saaja peab tegema enne investeeringu ära ja alles siis saab riigilt toetusraha tagasi – on ettevõttele koormav ja kulukas,“ rääkis Mäesalu. „See on tegelikult pankade mõttetu nuumamine, sest pangad koorivad ju lepingu-, intressi- ja muud tasud ka selle summa pealt, mis sa saad hiljem toetusena tagasi. Kui ettevõte saaks toetusraha kohe kätte, ei peaks ta enam laenama toetusraha suurust summat.“

Metallitöid tegeva ASi Paide Masinatehas juhataja Jaan Meikupi hinnangul olid tehnoloogiainvesteeringute taotlustingimused teises voorus tunduvalt mõistlikumad. „Kuigi me ise esimeses voorus taotlust ei teinud, sest arendatavad projektid olid siis veel liiga toored, tundusid mõned tollased tingimused liiga läbimõtlematud ja karmid,“ lausus Meikup.
EAS eraldas Paide Masinatehasele juulis lõppenud voorus 13,4 miljonit krooni toetust. „Vahetame mitmed vananenud tehnoloogiad efektiivsemate vastu välja, et konkurentsis püsida ja edasi areneda,“ ütles Meikup ja lisas, et projekti kogumaksumus on 33,4 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara