Eestis ELi kõige järsem tööstustoodangu langus

Euroala tööstustoodang kukkus aprillis
läinud aasta sama perioodiga võrreldes 21,6%, mis on suurim langus 1986.
aastast, mil statistikat koostama hakati, teatas täna Euroopa statistikaamet
Eurostat.

Märtsiga võrreldes kahanes tööstustoodang euroalal 1,9%.

ELi 27 liikmesriigis kahanes tööstustoodang läinud aasta aprilliga võrreldes keskmiselt 19,4% ja märtsiga võrreldes 0,9%.

Läinud aasta aprilliga võrreldes oli suurim tööstustoodangu langus Eestis (-33,7%), Sloveenias (-24,9%) ja Leedus (-24.5%) ning väikseim langus Poolas (-6,9%), Rumeenias (-7,8%) ja Portugalis (-11,1%).

Eelnenud kuuga võrreldes kasvas tööstustoodang aprillis enim Lätis (+4,8%), Hispaanias (+2%) ja Itaalias (+1,1%). Suurimad langused olid Sloveenias (-3,8%), Soomes (-3,4%) ja Eestis (-2,8%).

„Euroala on löögi all maailmaturu nõudluse langusest ning euro tugevnemisest,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg Commerzbank AG ökonomist Peter Dixon. „Euroala on kõvemini kannatada saanud kui rohkem teenustele orienteeritud USA ja Suurbritannia,“ jätkas ta.

Tänased numbrid jahutavad lootusi euroala majanduse kiirest toibumisest. "Me oleme küll majanduse toibumise faasis, kuid tänased numbrid näitavad, et see on alles väga habras ja ees võib olla negatiivseid üllatusi," ütles ajalehele Financial Times Unicredit panga peaökonomist Marco Annunziata.

Kestvuskaupade nagu pesumasinate tootmine kahanes euroalal aprillis aasta baasil 22,4%. Investeerimiskaupade nagu tootmisseadmete valmistamine vähenes 26,7%, teatas Eurostat.

Euro on veebruarist dollari suhtes tugevnenud ca 12%.

Eesti Statistikaamet põhjendas Eestis tööstustoodangu suurt langust aprillis ebapiisava nõudlusega nii sise- kui ka välisturul. Eksport vähenes võrreldes eelmise aasta aprilliga ligi 40%, müük siseturule ligi 30%. Languses olid kõik töötleva tööstuse harud.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud