Rootsi tööstus läheb suveks dieedile

Rootsi eksporditööstus valmistub tootmise
katkestamisega ja muudel viisidel tegevuse vähendamiseks suveajal, kirjutab
Taloussanomat.

Sellist pausi pole nähtud pärast 1980. aastaid, mil tööstuses oli kombeks pidada industrisemester’ina tuntud puhkepausi.

Svenska Dagbladeti e24 uudisteportaali teatel peatab näiteks kaevandusfirma LKAB suvel töö kaheks kuuks. LKAB töötajad saavad tavapärase nelja nädala asemel kaheksa nädalat puhkust, millest kaks viimast on tasuta.

Terasetootja SSAB sulgeb kõrgahju suvel üheksal nädalal. Ettevõtte 1100 töötajat on juba saanud puhkusehoiatuse ja 340 inimest kaotab töö. „Oleme julgustanud töötajaid kasutama ära järelejäänud puhkusi. Oleme alustanud tööaja lühendamise ja palga alandamise läbirääkimisi,“ rääkis SSAB kommunikatsioonijuht Heidi Wendt.

Masinaehitaja Sandvik andis puhkusehoiatuse 900 töötajale juba eelmisel aastal ja kavatseb tegevuse suures osas tooteüksustes katkestada pärast jaanipäeva. „Toodete tellimused on vähenenud ja püüame laoseisu vähendada,“ ütles Sandviki kommunikatsioonijuht Anders Wallin.

Rootsi autotööstus ei pea veel vajalikuks täielikku tööstuskatkestust, aga mõni selle ala ettevõte on ühendanud tööaja lühendamise ajutiste katkestustega mõnedes tegevustes.

Volvo sõiduautotööstus on saanud töötajatelt nõusoleku kokku 45päevaseks ajutuseks katkestuseks eri osakondades.

Scania läheb aga juunist alates pooleks aastaks üle neljapäevasele töönädalale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara