Puidufirma pakub uut lahendust, aga pank ei anna raha

Käiberaha nappuse käes vaevlev puidutööstus
vajab edukaks tegutsemiseks uusi nišše, ettevõtjate hinnangul on pankade jäiga
laenupoliitika tõttu barjäärid neisse sisenemiseks aga liiga kõrged.

Termiliselt töödeldud ehituspuidu tootmisega tegeleva OÜ TreTimber juhatuse esimees Tarmo Tamm tunnistas, et nišis olla on hea küll, aga nišši jõudmiseks tuleb ettevõttel ka väga palju investeerida.

"Nüüd aga tahavad pangad raha tagasi – kiiresti ja kohe," märkis Tamm. "Eks me saame ainult ennast süüdistada, et käiberahaks saadud raha kusagile ära investeerisime. Ega toota me võiksime ikka endistviisi, sest lõppturul pole nõudlus kusagile kadunud. Aga praegu on meie suurim mure käibevahendite puudumine, pangad aga, kes varem pakkusid maksepuhkusi jne, pole praegu küll paindlikkusest midagi kuulnud," rääkis ta.

Tarmo Tamm on seda meelt, et kogu tööstusharu on sisuliselt pankade pihus ja tarvitseks neil vaid ette võtta ja väljalaenatud raha tagasi kutsuda, kui järele jääks piltlikult öeldes vaid must maa. "Pankade jäikus on piiripealne tegevus ja see võib väga kergesti ettevõtte pankrotti suunata," tõdes ta. "Ma olen ikka pangas läbirääkimisi pidada üritades öelnud, et kui meid rahast tühjaks tõmbate, siis tulge ise ja hakake hööveldama," lisas Tamm.

Pikemalt loe neljapäeval Äripäeva tööstuse rubriigist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara