Edgar Savisaar: elektrijaamade müük oleks kuritahtlik

Tallinna linnapeast keskerakonna esimees
Edgar Savisaar protestib valitsuskoalitsiooni kava vastu viia
börsile Eesti Energia, nimetades seda kuritahtlikuks ja
rahvavaenulikuks.

Savisaare sõnul prooviti kümme aastat tagasi elektrijaamu ameeriklastele müüa. "Lühikese aja jooksul korjati ligi kakssada tuhat allkirja inimestelt, kes ütlesid selge "ei" erastamisele. Sisuliselt oli erastamisele vastaseid umbes kolm-neli korda rohkem kui allkirja andnuid," märkis ta. Ebaõnnestunud erastamise katse sai toonasele valitsusele ja tema peaministrile saatuslikuks, nende toetus kukkus järgmistel valimistel kolm korda, lisas Savisaar.

Ta tunnistas, et keskerakonna asi "pole muretseda praeguse koalitsiooni niigi olematu toetuse pärast, kuid müügiaktsioon, mille Padar algatas, puudutab, mitte ainult koalitsioonierakondi, vaid lööb eelkõige kõigi eestimaalaste pihta, kelle eest ja pärast keskerakond seisab."

Savisaare sõnul "majandusraskused ja majanduse ülejahutamine, mis on saavutatud lõputute eelarvekärbetega, on Ansipi valitsuse otsene süü ja tegematajätmine, selle eest maksma pannakse aga jälle Eesti inimesed".

Tema ütlusel pole raske ennustada, mis juhtub peale Eesti elektrijaamade erastamist. "Elektrihinnad saavad tõusma kordades. Eraomanikku ei huvita vastuvõetav hinnatase elanikkonnale, teda huvitab vaid kasum. Investeeringud, mida riigifirma suudab oma omandistruktuuri arvestades teha, vähenevad kordades või lõpevad sootuks. Osturaha tahetakse ju võimalikult kiiresti tagasi teenida ning peale seda tulgu või veeuputus. Pole raske ette näha ka inimeste massilist vallandamist või koondamist. Tuletagem kasvõi meelde, kui palju vähenes Eesti Raudtee töötajaskond peale erastamist," märkis Savisaar.

Keskerakonna juht hoiatas, et tänases majanduse olukorras tähendab riigiettevõtete müük sisuliselt poolmuidu äraandmist. "Ostjaid võib leiduda, kuid õiget hinda täna võimalik teenida ei ole. Jääb ainult küsida ja imestada, mida küll Eesti inimesed on valitsusparteidele halba teinud, et neid nõnda kiusatakse," kinnitas ta.

Savisaar kutsus üles kõiki edumeelseid riigikogu liikmeid ja avalikkust selgelt välja astuma valitsuse kava vastu müüa Eesti elektrijaamad, Eesti Energia, Tallinna Sadam jt väärtuslikud infrastruktuuriobjektid.

Päevaleht kirjeldas täna rahandusminister Ivari Padari poolt valitsusele saadetud ettepanekute paketti, kus eelarve olukorra parandamiseks käsitletakse ka Eesti Energia ja Tallinna Sadama võimalikku börsile viimist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara