Viru Keemia Grupp peatas augustini elektrijaama töö

Täna peatati üks kahest VKG
soojuselektrijaamast. Vabrik taaskäivitatakse esialgse prognoosi kohaselt
augustis.

OÜ-le VKG Energia kuuluvad Põhja ja Lõuna soojuselektrijaam varustavad Kohtla-Järve linna ja naabruses asuvaid tööstusettevõtteid auru ja energiaga. Järsult vähenenud generaatorgaasi tarnemahud ei võimalda hoida töös mõlemaid vabrikuid korraga, teatas VKG.

Lõuna soojuselektrijaama seiskamine ei peaks kaasa tooma probleeme Kohtla-Järve linnale, kuid järjest vähenevad generaatorgaasi tarned võivad seada küsimärgi alla piisava auru ja energia tootmise naabruses asuvate tööstusettevõtete – Nitrofert ja Genovique Specialties jaoks, seisis VKG teates.

Soojuselektrijaama seiskamise tõttu jääb tootmata ligi 90 000 tonni auru ja 16,8 MWh elektrit. Jääb saamata vähemalt 18 miljonit krooni müügitulu. Vabriku töö seiskamisega kaasneb ka 30 töötaja saatmine osaliselt tasustatavale puhkusele. VKG teatel on nad alustanud Kohtla-Järve keemikute ametiühingu liidritega konsultatsioone töötajate töögraafikute muutmise osas.

Generaatorgaasi mahtude vähenemine on põhjustatud põlevkivitarnete vähenemisest. Selle põhjuseks on omakorda Eesti Energia otsus peatada suvekuudeks Balti elektrijaama töö ning koos sellega vähendada oluliselt ka Eesti Põlevkivi kaevemahte.

VKG Energia OÜ kuulub ASi VKG Oil kaudu sajaprotsendiliselt ASile Viru Keemia Grupp.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

Teabevara