E.ON andis kasumihoiatuse

Saksamaa suurim elektrimajanduse ettevõte
teatas, et ootab tänavu mahakandmiste eelse kasumi kümne protsendise vähenemist,
kuna majandussurutis vähendab energianõudlust, vahendab Bloomberg.

Aktsia hind kukkus 4,5 aasta madalamale tasemele. Aktsia hind kukkus kümme protsenti, 18,16 eurole.

Tööstuses elektri tarbimine kahaneb, kuna autotootjad, kemikaalide tootjad ja masinatööstused jätavad tehaseid seisma, et käi kaasas tarbimise vähenemisega. See vähendab E.ON elektri- ja maagaasimüüki samas kui karmim regulaatorite tegevus piirab elektrivõrkude ja gaasitrasside opereerimise tulusid.

Kompanii vähendab 2011. aastani kulutusi kuue miljardi euro võrra. See tähendab, et ettevõte kulutab kuni 2011. aastani keskmiselt kümme miljardit aastas. Sellest kaks kolmandiku läheb uutesse elektrijaamadesse Venemaal, Slovakkias, Hollandis ja Belgias. Ülejäänu läheb olemasolevate võrkude ja tootmisvõimsuste hoolduseks ja asendamiseks Saksamaal ja Suurbritannias.

Mõnede kuludeta intressi- ja maksueelne kasum jääb 9,88 mld euro tasemele, enne kui tõuseb 2010. aastal 11 mld eurole võrreldes varem teada antud 12,4 mld eurose eesmärgiga.

Neljandas kvartalis kasvas ettevõtte korrigeeritud puhaskasum 26 protsenti, 1,14 mld eurole. Analüütikud ootasid kasumiks 1,04 mld eurot. Kui arvestada ka mahakandmisi, sai ettevõte 1,8 miljardi euro suuruse kahjumi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara