Levada masinatehasel kahekuuline palgavõlg

Viktor Levadale kuuluvasse Levadia
kontserni kuuluv TMT Group ei maksa juba kaks kuud oma töötajatele palka.

Tallinna Masinaehitustehase peadirektor Vadim Martõnov teatas Delovõje Vedomostile, et palgavõlgnevus tekkis sellest, et tellijad SRÜ riikidest ei taha maksta neile esitatud arveid.

"See ei sõltu meist. Meie tellijad on sellised suured SRÜ ettevõtted nagu Lukoil, Rosneft, Sibur. Nende firmade tippjuhtideni on praktiliselt võimatu jõuda. Konkreetseid võlgnevuse kustutamise tähtaegu nemad meile ei nimeta," rääkis Martõnov.

Praegu ei ole teada, millal töölised oma raha kätte saavad.

"Jah, hiljuti said töötajad kätte novembri- ja detsembripalga, kuid ma arvan, et praegusel ajal on juba pluss, kui sul on töö, mille eest kuidagigi tasutakse," seletas Martõnov ning lisas, et tema arvates ei ole olukord nii kriitiline. "Minu jaoks on palju tähtsam, mis hakkab toimuma homme," ütles ta.

Martõnovi sõnul käib jutt umbes 300 töötajast, võla suurust keeldus ta nimetamast. "Arvestades tootmismahtusid, on see suur summa," ütles ta vaid.

Masinaehitustehase peadirektor kinnitas, et teisi võlgnevusi ettevõttel ei ole. "Makse maksame me õigeaegselt. Meie jaoks on maksud esikohal," lausus ta. Palgad on tema sõnul teisel kohal. "Kui raha on, siis me maksame palkasid. Viimasena saavad raha juhtivtöötajad," selgitas ta.

Masinaehitustehase käive oli 2007. aastal 204,8 mln krooni ja kasum 2,1 mln krooni.

Osale arutelus

  • Ekaterina Taklaja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

Nefab otsib TEHNOLOOGI

Nefab Packaging OÜ

05. mai 2018

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Tööstusliidrid

Teabevara