Nitroferdi seiskamine puudutab 700 inimest

Kirde-Eesti suurettevõtte ASi Nitrofert
mineraalväetiste tehase põhitootmine on peatatud. Esialgu ei räägita inimeste
koondamisest või nende saatmisest osaliselt tasustatavale puhkusele, puudub ka
selgus, kui kaua kestab seisak ning kas ettevõte üldse tegutsemist jätkab.

Tehas lõpetas toodangu väljalaskmise, kuid ASi Nitrofert peadirektor ja juhatuse liige Aleksei Nikolajev kinnitas, et ligemale 500 inimest jätkab tööd ettevõttes, hoides seda talvistes tingimustes käigus ning parandades seadmeid. Nad saavad palka kehtivate palgamäärade ja tariifide järgi. Kuid siiski on töötasu madalam, sest toodangu väljalaske ajal makstakse lisaks preemiat. "Me ei kavatse kedagi homme ega järgmisel kuul tänavale tõsta, omanike ja juhatuse otsus oli mitte solvata inimesi, mitte saata neid sundpuhkusele, hoida tehas alles," märkis Aleksei Nikolajev Põhjarannikule.


Peale tehase oma töötajate puudutab tehase seiskamine veel ligi 200 inimest nendest ettevõtetest, kes Nitroferdile mitmesuguseid teenuseid osutavad. Need on remondi- ja mehaanikateenistused, ehitajad, inimesed, kes tegelevad manööverdamistöödega, paigutavad ümber tsisterne ja vaguneid. Nüüd, kui põhitootmine on peatatud, satuvad need inimesed raskesse olukorda.

Tootmise peatamise peapõhjuseks sai hinnalangus maailmaturul, kuhu Nitrofert müüb 90% oma toodangust. Juba eelmise aasta detsembrist töötab tehas kahjumiga ning Nikolajevi sõnul on prognoosid üsna vastukäivad.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara