Mitme firma töötajate sissetulekud langevad

Kokkuhoidvad ettevõtted on hakanud
vähendama töötajate sissetulekuid. Näiteks on palgavähendamise teed läinud
Lääne-Viru ettevõtja Oleg Gross ja AS Maag.

OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et firma pole küll vähendanud töötajate põhipalka, küll aga on vähenenud boonustasud. "Esialgu oleme piirdunud nende vähendamisega kümne protsendi võrra," selgitas Oleg Gross Virumaa Teatajale.

Mis puutub koondmisse, siis Grossi sõnul nende kontsernis töötajate koondamine kampaaniate korras ei käi. "Lahkuvate töötajate asemele me uusi inimesi ametisse ei võta, sest käibed vähenevad ja seetõttu vajame ka vähem tööjõudu," ütles Gross.

Rakvere Piima omanikfirma ASi Maag Piimatööstuse juhataja Valdis Noppel rääkis, et nemad on alustanud palgareformi ülevalt poolt. "Juhtkonna ja võtmeisikute palga viimine otsesesse sõltuvusse ettevõtte käekäigust on lõpus ja enamiku inimestega oleme tänaseks kokkuleppe sõlminud," kõneles Noppel.

Kogu töötajaskonna jaoks hakkavad uued palgatingimused kehtima teisest kvartalist. "Kindla protsendiga raiumist kogu ettevõtte ulatuses õigeks ei pea, kuna allüksuste juhtidel on olnud eelnevalt mõnevõrra erinev arusaam kulude optimeerimisest. Tänane päev paneb olukorra võimalustest lähtuvalt piirid paika ja eelmisel aastal ettevõtete ühinemise käigus aeglasemalt käitunud osakonnad kaotavad palgafondis paraku rohkem," kommenteeris Noppel.

Koondamisi käesoleval aastal ASis Maag Piimatööstus toimunud ei ole.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara