Raskustes Nissan vähendab autode tootmist

Nissan vähendab alanenud nõudluse tõttu
sõidukite tootmismahtu, soovides kaitsta Suurbritannia Sunderlandi tehase
jätkusuutlikkust pikemas perspektiivis.

Nõudlus uute sõidukite järele langes 2008. aasta lõpus järsult, mistõttu Sunderlandi tehas oli sunnitud viima tootmismahu vastavusse turunõudlusega, teatas Nissan Nordic Europe'i turundusjuht Henri Daum. Muu hulgas vähendati liinide töökiirust, suurendati töö paindlikkust ja hakati korraldama tootmisvabu koolituspäevi.

Muuhulgas teeb Nissan ületootmise vältimiseks korrektuure vahetuste arvus ja pikkustes, et tagada optimaale toodangumaht. Ka teatas Nissan kohalikule tööhõiveametile 1200 töölise koondamisest.

Sunderland on endiselt Suurbritannia suurim autotootja ja -eksportija. Mullu müüdi enam kui 32 000 sõidukit rohkem kui 2007. aastal ning juba teist aastat järjest tehti tootmismahu rekord.

Nissani Euroopa turgude tootmisvaldkonna asepresidendi Trevor Manni sõnul töötab Sunderlandi tehas erakorralistes oludes, mis ei allu Nissani kontrollile. "Et olla normaalsete äritingimuste taastumise järel elujõulisel ja tugeval positsioonil, tuleb praegu astuda õigeid samme. Viimasel paaril nädalal on meil tulnud langetada mõningaid karme, ent vältimatuid otsuseid. Nende abil oleme kindlustanud ettevõtte väljavaated pikemas perspektiivis," ütles ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara