Rängi firmad põgenevad arvukate võlausaldajate eest

Lauri Vitsuti kliendile võlgu
jäänud Tarmo Rängi firmad on võlgu paljudele ettevõtetele ja ilmselt ka
eraisikutele, maksehäireregister on kustutamata võlateadetest
lauspunane.

"Teatan petisest Tarmo Ränk, kes tegeles ennem Eesti Puitmaja Grupiga, siis Fertighausiga ja nüüd reklaamib võtmed kätte lahendusi Majamaailmas. Ostsin majapaketi ning vastavalt lepingule sai raha, 360 000 krooni, garantiikirja vastu ära makstud. Vastu sain kuus soojustamata seina ja veidike puitmaterjali. Kahju üle 100 000 krooni ja vana ainult irvitab näkku, et tal pole vahendeid. Hoiduge (Temast eemale - toim) kui raha just ülearu palju ei ole! Peale minu on teisigi petta saanuid," kurjustas keegi ehitusfoorumis tänavu augustis ja kutsus lugejaid oma negatiivseid kogemusi avalikult jagama.

Maksehäireregister näitab täna, et Fertighaus OÜ võlgneb juba kevadest saati kuni 5000 krooni Intrum Justitia kliendile ning kuni 50000 krooni sideteenuste eest. Lisaks on üleval ligi 19 000 kroonine käibevõlg.

Möödunud aasta 13. juulil asutatud Fertighaus pole veel jõudnud ühtki majandusaasta aruannet esitada. Ettevõtte põhitegevuseks on kaupade vahendamine. Kinnisvara Fertighaus OÜ nimel pole. Polegi olnud, nagu seda pole olnud ka ühegi teise Rängiga seotud firma nimel.

Rängile kuuluv Eesti Puitmaja Grupp müüb oma kodulehel kenasid palkmaju, millel on nii aknad-uksed kui ka katused. Puidust kokkupandavate standardehitiste ja nende elementide tootja kodulehekülg avaneb saksakeelse tekstiga. Sellel on majade müüjana nimetatud Fertighaus OÜd.

Kodulehel leiab seejuures uhke galerii pruss- ja kilpmajade mudelitest, mida Eesti Puitmaja Grupp väidetavalt juba 12 aastat Saksamaale eksportinud on. Firma on lisanud video tootmisest ning kinnitanud, et tervislikud puitmajad valmivad ostja näpunäidete järgi isegi pisimates detailides. Lingitud müügimaterjalid on eeskujulikult kujundatud, hinnad juures, ega jäta ostjale mingit petukauba kahtlust.

Eesti Puitmaja Grupi toodetud majade hinnad algavad ligikaudu 22 000 eurost ehk umbes 344 000 kroonist. Kallimate mudelite hinnad ulatuvad samas üle 61 000 euro ehk kõrgemale kui 960 000 krooni.

Maksehäireregistri andmetel pole Eesti Puitmaja Grupp juba pikka aega pangalaenu ega liisingumakseid korralikult tasunud. Esimene liisinguhäire tekkis juma veebruaris, oktoobris lisandus neid aga juba kamaluga.

Intrum Justitia kliendile jäi Eesti Puitmaja Grupp võlgu juba tänabu jaanuaris ehk ajal, mil Lauri Vitsuti klient Fertighausilt puitmaja ostis. Eesti Puitmaja Grupi peale näitavad kurjalt näpuga ka Repale-E OÜ ning Kreedix OÜ. Ükski neist pole oma raha kätte saanud. Tasumata on üle 6000 krooni makse.

Kolmas Tarmo Rängi firma, Pavatex Ehitus, võlgneb hetkel vaid maksuametile, kellele on tasumata 4 430 krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara