Vennad Arakad panustavad magalate kütmisele

Vendade Arti ja Viljar Arakase
osalusega OÜ Küttemaailma avamisel pandi rõhku energia säästlikumale
tarbimisele. Viljar Arakas märkis aripaev.ee-le, et nende äri panustab
nafta hinna tõusule ja küttehindade kallinemisele.

Küttemaailm pakub uudse lahendusega küttesüsteeme, mis võtavad oluliselt vähem energiat.

Ettevõte näeb Arakase sõnul turgu just vanade paneelmajade ühistute näol. Tema sõnul tasub ühistul osta laenuga küttesüsteem. "Küttekulu pluss laenumakse kuus kokku on ühistu jaoks väiksem summa kui praegune küttekulu," rääkis Arakas oma ärist. Tema sõnul tõuseb nafta hind jätkuvalt ning alternatiivsete lahenduste turg on väga perspektiivne.

Arakas viitas veel sellele, et uudse lahendusega küttesüsteem on rohelise mõtteviisiga, mistõttu avamist austas oma kohalolekuga ka riigikogu Roheliste fraktsiooni juht Valdur Lahtvee.

Küttemaailma tegevjuht Frank Õim märkis, et Eestis on täna hoonete keskmine soojuse tarbimine amortiseerunud küttesüsteemide tõttu ca kaks korda kõrgem kui Põhjamaades ja inimeste teadlikkus selles osas väga madal. "Avalikkuses on palju juttu sellest, kuidas kasvava energiatarbimise rahuldamiseks tuleks investeerida uutesse elektrijaamadesse ja katlamajadesse; samas ei tegeleta energiatarbimise läbimõeldud kärpimisega, mis omakorda kahandaks investeeringute vajadust energia tootmisesse," osutas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara