Kaevandusgigant pakub konkurendi eest 1,6 triljonit krooni

Maailma suurim kaevanduskompanii BHP
Billiton vormistas ametlikult kaevandusgigandi Rio Tinto kõikide aktsiate
ostmiseks ülevõtmispakkumise, pakkudes 147,4 miljardit
dollarit (100,35 miljardit eurot, 1,57 triljonit krooni).

Rio Tinto, kes lükkas möödunud aastal tehtud esialgse pakkumise liiga madalale hinnale viidates tagasi, ütles, et uurib uut pakkumist ning manitses aktsionäre otsuse tegemisega mitte kiirustada, kirjutab uudisteagentuur AP. Reutersi teatel saaks ühendettevõttest Exxon Mobili ja General Electricu järel turuväärtuselt kolmas ettevõte maailmas.

BHP Billiton on juba maailma suurim mäetööstuskompanii ning Rio Tinto on suuruselt kolmas maailmas. Kui tehing teoks saab, on tegemist kõigi aegade suurima ühinemis-ülevõtmisega mäetööstussektoris ning ühe suurema tehinguga kogu ettevõtluses.

Hiina, Jaapani ja Euroopa terasetootjad on juba protestinud võimaliku ühinemise pärast põhjendusega, et ühendettevõte saab liiga suure mõjujõu nii rauamaagi pakkumises kui ka hinnakujunduses. Kuid lisaks rauamaagile saab ettevõte domineerivaks kümnete maavarade tootmisel.

Möödunud aasta novembris pakkus BHP Billiton Rio Tinto aktsionäridele 3 Billitoni aktsiat iga Rio Tinto aktsia eest. Praegune pakkumine on 3,4 BHP Billitoni aktsiat iga Rio Tinto aktsia eest.

BHP Billitoni aktsia hind kukkus täna Austraalia börsil 7,54 protsenti 36,66 Austraalia dollarini, Rio Tinto aktsia hind alanes 0,16 protsenti 127,14 Austraalia dollarini.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara