Gaasi hind liigub kevadest käsikäes kütteõli börsihinnaga

Lõviosa Eesti Gaasi klientidest peab
aprillist hakkama ostma gaasi uue, kütteõli turuhinnast sõltuva ja senisest
selgelt kallima hinna järgi, kirjutas Postimees.

See ei puuduta kodutarbijaid, keda on küll arvukalt, kuid kes tarbivad müüdud gaasist tühise koguse. "Kodutarbijad ostavad gaasi fikseeritud hinnaga, mida korrigeeritakse kord aastas või vajadusel ka rohkem," märkis Kotov.
Ka praegu mõjutab mõnede klientide makstavat maagaasi hinda Rotterdami hulgituru hind, kuna lepingud ja neis sisalduv maksustamisviis on suurte klientide puhul erinevad. 1. aprillist maksavad kütteõliga seotud hinnavalemi järgi 90 protsenti Eesti Gaasi klientidest.

Suurtele tarbijatele kehtiv uus hind leitakse valemi järgi, mis võtab arvesse ka kerge kütteõli turuhinda Rotterdami hulgiturul. Lisaks sõltub hind ka dollari kursist, mis teeb hinnatõusu täpsema ennustamise keeruliseks. "Kütteõli hind on praegu üleval ja võib eeldada küll, et paljudele hind tõuseb," tunnistas Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov.

Umbes poolt Tallinna soojusega varustav elektri- ja soojuse koostootja Iru Elektrijaam peab valemipõhisele hinnale üle minnes leppima gaasihinna tõusuga umbes kolmandiku võrra.

Ka valdavat osa ülejäänud Tallinnast küttev AS Tallinna Küte peab arvestama märgatava hinnatõusuga, mille maksavad lõpuks kinni lõpptarbijad.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud