Kreenholmi kontode aresti tõttu on 300 inimest palgata

Viru maakohtu reedene otsus arestida
tekstiiliettevõtte Kreenholm kaks arvelduskontot tõi kaasa firma ligi 300
töötaja avansita jäämise.

Kreenholmi finantsdirektor Aivar Melders ütles Põhjarannikule, et õnneks sai suurem osa töötajaid avansi kätte enne kohtuotsust, kuid 300 inimest on siiani tühjade kätega — raha on pangas olemas, kuid ettevõte ei saa seda kasutada.

"Kohtuotsus ei jätnud meile valikut - Kreenholm peab preventiivse abinõuna külmutama 20,5 miljonit krooni. Isegi sellise ettevõtte jaoks nagu meie oma on see suur raha," selgitas Melders.

Finantsdirektori arvates on Kreenholmi eksisteerimise kahtluse alla seadev kohtuotsus absoluutselt ebaproportsionaalne abinõu, sest jutt on vaidlustatud võlast, mille kohta pole arbitraaþikohus veel oma otsust langetanud.

"Kui Narva Vesi oleks need 20 miljonit kohtu kaudu kätte saanud, Kreenholm aga keeldunuks kohtuotsust täitmast, oleks konto blokeerimiseks põhjus olnud. Kuid see asi on juba poolteist aastat veninud ja meie seisukohast hakkas Kreenholm lihtsalt monopoolsete firmade hinnadiktaadile vastu," selgitas Melders.

Kreenholmi ametiühingujuhi Julia Dmitrijeva sõnul on inimesed juhtunust nördinud ja küsivad, milliseid samme kavatseb ametiühing ette võtta.

Kohus arestis Kreenholmi pangakontod eelmisel nädalal seoses tekstiiliettevõtte ja veefirma Narva Vesi vahel tekkinud finantsvaidlusega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara