Kuldar Leis: ootame hinnatõusu jätku

Premia Tallinna Külmhoone juht Kuldar Leis
leiab, et oktoobri 8,5% hinnatõus on liiga suur, kuid usub, et tõus jätkub
veelgi.

„Otseselt oktoober meid mõjutanud ei ole, suuremad mõjud said alguse juba kevadel, kui maailmaturul hakkasid toorainete hinnad kasvama. Lisaks veel energia ja kütus ning ka palgad kasvavad pidevalt. Seega meie hirm on juba üle läinud. Ootame hoopis hinnatõusu jätkumist,“ rääkis Leis.

Tema sõnul plaanib Premia hindu taas tõsta aasta alguses. „Muud ei jää lihtsalt üle,“ laiutas ta käsi.

Leisi hinnangul ei saa hetkel inflatsiooni ohjamiseks midagi ette võtta. „Kui riik aktsiiside tõstmisega eeskuju ette näitab, siis erasektor järgib seda. Hea uudis on siiski see, et riik otsustas ametnike palku mitte tõsta,“ lisas ta.

Kui kõrgeks võiks inflatsioon tõusta, ei osanud Leis arvata, uskudes siiski, et talvel jõuab ka siinne hinnatõus Lätiga ühele tasemele (septembris oli naabrite aastane hinnatõus 11,4%). Hiljem aga on oodata rahunemist.

„Usun, et hinnatõus aasta lõpus veel kiireneb. Oleme juba pikka aega käinud üldise hinnatõusu sabas, nii aga pikalt vastu ei pea. Tööstused hakkavad peagi hinnatõusu ennetama,“ lisas Leis.

Leisis sõnul viib see küll lumepalliefektini, kuid päris kraavi majandus sellest veel ei liigu. „Oleme tugevad,“ oli Leis optimistlik.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara