Parts: Eesti majandus võib jääda vinduma

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts ütles tänasel IRLi volikogul, et Eesti majandus võib jääda mitmeks aastaks
vinduma.

Erakonna teatel rääkis Parts, et ta on käivitanud Eesti tööstusstrateegia koostamise, kuna riik peab võtma majandust realistlikus ja pragmaatilises võtmes.

"Meil ei ole mõtet end petta illusioonidega, et kohe-kohe saab Eestist peamiselt bio- või nanotehnoloogiaga tegelev riik," ütles Parts. "Pikas perspektiivis edu hoidmiseks peame me panustama haridusse ja teadusse, kuid lähemal viiel, kümnel aastal sõltub majanduse käekäik suuresti sellest, mida me suudame peale hakata nende majandusharudega, mis meil reaalselt olemas on.“

Ministri sõnul ei tähenda innovatsioon vaid mingi täiesti uudse teadusavastuse rakendamist. „Innovaatiline on vaja olla ka mööbli ja miks mitte kommide tootmisel. Me peame hindama, kuidas võtta ka olemasolevatest majandusharudest välja maksimum,“ selgitas ta.

„On tõsi, et Eesti majandust ähvardab oht jääda vinduma. Seda eriti juhul, kui me maname endale ette kõige mustema stsenaariumi ja ootame käed rüpes selle saabumist,“ lisas Parts.

Et kõige hullemast pääseda, tuleb Partsi sõnul kasutada Euroopa abirahasid tootlikkuse ja ekspordi kasvatamiseks. Majanduse struktuuri muutmiseta on kasvuvõimalused samas ammendumas.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud