Ilmarine jõudis 1,7miljonisest kahjumist 1,6 miljoniga kasumisse

AS Ilmarine on peale omanikevahetust ja uue
turundusstrateegia rakendamist 2007. aasta esimesel poolaastal jõudnud 1,6
miljoni kroonisesse kasumisse.

Ilmarise käive esimesel poolaastal oli 25,6 miljonit krooni, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 50% võrra suurem, teatas ettevõte.

2006. aastal oli Ilmarise käive 35,5 miljonit krooni, millest 17% moodustas eksport. Majandusaasta tulemuseks oli 1,7 miljoni kroonine kahjum.

2007. aasta esimeses pooles on Ilmarise tootevalikus terasest ehituskonstruktsioonide kõrval oluliselt suurenenud alumiiniumkonstruktsioonide osakaal moodustades 5% tootmismahtudest. Uue suunana on tootmisse võetud terasest ja alumiiniumist laevakonstruktsioonid. 2007. aasta esimesel poolaastal alustati ka projekteerimisteenusega, millega loodetakse suurendada ettevõtte eristumist konkurentidest.

Ilmarise juhatuse esimehe Karel Saare sõnul on 2007. aastal sarnaselt 2006. aastaga jätkunud kiire tootmismahtude kasv. "Oleme jõuliselt sisenenud ehitusturule pakkudes ehituslike metallkonstruktsioonide terviklahendusi. Eesti turu kõrval oleme üha enam pööranud tähelepanu ka välisturgudele ja sealgi prognoosime ekspordi ligi kahekordset kasvu," lisas Saar.

Peamisteks koostööpartneriteks väljaspool Eestit on Skandinaavia ettevõtted Metso, Raute, Holmingworks, ja Scania, viimasele tarnitakse toodangut nii Euroopa Liidus kui Venemaal tegutsevatele tehastele.

2007. aasta esimesel poolel alustati oluliste ehitusprojektidega Tallinna Sadamas, kus valmivad A-terminalis reisijate galerii ja C-terminalis laevatrepp.

AS Ilmarine on üks vanimaid pidevalt tegutsevaid metallkonstruktsioonide- ja masinaehitusettevõtteid Eestis. 1859. aastal F. Wiegandi asutatud vasksepatöökojast väljakasvanud ettevõte kannab 1961. aastast Ilmarine kaubamärki.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara