Soome ribikardinatehas tahab Muhusse kolida

Tallinnas tegutsev aknakatetetehas
Päikesedekoori OÜ kombib võimalust tehase kolimiseks Muhu saarele, mis annaks
tööd rohkem kui poolesajale muhulasele.

„Plaanime tootmise Muhusse üle tuua järk-järgult, et töötsükkel ei seisma ei jääks,“ ütles Oma Saarele Päikesedekoori OÜ esindaja Peeter Luggenberg. Sõltuvalt sellest, kui kiiresti õnnestub soetada tootmishoone püstitamiseks vajalik krunt, võib tehas Muhumaal tööle hakata juba järgmisel aastal.

Luggenbergi sõnul kolitakse tehas Tallinnast Mustamäe teelt üle väina seoses asjaoluga, et firma juhatuse esimees Raimo Nenonen on sidunud end Muhu saarega. „Peremees ehitas Muhusse suvila ja talle hakkas seal meeldima, ei ole välistatud, et ta kolib Muhusse päriselt elama.“

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul on vald pakkunud ribikardinatehasele välja maatükki nn Piiri tööstuskülas, kuhu saab uusehitisi rajada. „Tegime kinnistupakkumise, tehasel on tootmispinda vaja vähemalt 2000 m²,“ märkis vallavanem. Kuna lähemas tulevikus on tehasel plaanis tootmist koguni laiendada, vajatakse maad kokku kuni 4000 m².

Luggenbergi sõnul pakub tehas tööd 50–60 töötajale, põhiliselt naistele. Töö seisneb detailide kokkupanemises ning ameti selgeksõppimine võtab aega kuni kolm nädalat.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud