Üprused ostsid õmblustööstuse välismaalastelt tagasi

Kohtla-Järve õmblusfirma TTK Grupi endised
omanikud Jaak ja Erik-Voldemar Üprus ostsid 2005. aastal välismaalastele müüdud
ettevõtte tagasi.

Tehingu maksumust asjaosalised ei nimeta, kuid Kallaste linnavolikogu esimehe Jaak Üpruse sõnul oli tagasiostuhind väiksem kui summa, mille eest ettevõte kunagi müüdi, kirjutas Äripäev.

Ettevõtte endise omanikuna nõukokku jäänud Erik-Voldemar Üpruse sõnul oli välismaistel omanikel müügiga kiire. "Omanike mõtted hakkasid lahku minema," kommenteeris ta müügi võimalikke põhjuseid. Tema venna Jaak Üpruse sõnul said välismaistele investoritele saatuslikuks üleinvesteerimine ning liigne priiskamine. Investeeringuteks võeti palju laenu ning ettevõttel tekkis probleeme likviidsusega.

Jaak Üpruse sõnul TTK Grupp esialgu suurte laenude tõttu omanikele raha sisse ei too, kuid tagasiost on planeeritud pikaajalises perspektiivis. Aasia odavat tööjõudu nautivate ettevõtetega konkurentsis püsimiseks peab tema sõnul olema logistika võimalikult odav ja tootmine efektiivne.

Peamiselt spordi- ja töörõivaid tootev ettevõte teeb Jaak Üpruse sõnul allhanget Skandinaavia ja Suurbritannia rõivafirmadele. Oma kaubamärke ei ole. Omanike muutusest tulenevat klientide kaotust Üprus ei karda. Pigem on praegu probleemiks töötajate nappus ja seda hoolimata Ida-Virumaal leiduvast vabast tööjõust. Ettevõttes töötab praegu 150 inimest.

Õmblusvabriku käive oli 2006. aastal ligikaudu 14 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud