ABB teise kvartali kasum kahekordistus

Jätkuvalt suur nõudlus elektri- ja
automaatikaseadmete järele kasvatas ABB teise kvartali puhaskasumi kahekordseks.
Kasum ulatus 729 miljoni dollarini (8,3 miljardi kroonini).

2006. aasta samal perioodil oli kontserni kasum 367 miljonit dollarit (4,2 miljardit krooni), teatas ettevõte.

Tellimuste arv kasvas II kvartalis 26 protsenti 8,7 miljardi dollarini (pea 100 miljardi kroonini) tänu kasvavale nõudlusele kõigis regioonides, eriti energiasektoris. Eriti tähelepanuväärne oli kasv Lähis-Ida turgudel. Tellimuste maht kasvas möödunud aastaga võrreldes märkimisväärselt.

Automaatikaseadmete divisjonides jätkus samuti kasv, paljuski tänu endiselt kõrgetele naftasaaduste hindadele ning klientide kasvavale nõudlusele suuremat efektiivsust võimaldavate seadmete järele.

ABB on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille klientideks on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tooted aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB peakorter asub Zürichis ja kontsern annab tööd 111 000 inimesele enam kui sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast ning on keskendunud energeetikatoodete ja -süsteemide, automaatika- ning protsessiautomaatikatoodete valmistamisele. ABB mahukaimad tegevusvaldkonnad Eestis on tuulegeneraatorite ja elektrikilpide tootmine, ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide elluviimine ning täishooldusteenuse pakkumine tööstusklientidele.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud