Turbatootja: päästetööde juht otsustas kopterist loobuda

Juba neljandat päeva kestnud Elliste raba
põleng Nissi vallas on tuule tõusmisega uut hoogu saanud. Rabas turvast tootva
OÜ Soosalu juhi Argo Reinboomi sõnul aga otsustas päästetööde juht, et
kustutamisele kopterit vaja ei ole.

Tegelikult aga on olukord turbaväljadel väga keeruline. Kustutustöödega on tegeldud neli päeva ja ka tuul on puhunud neljast erinevast suunast.

"Päästetöötajad peaksid enam kohalikke kuulama," ütles Reinboom, kelle sõnul teavad kohalikud paremini, kui kriitiline olukord on ja kuhu enam inimesi suunata.

"Praegu on tuul tugev. Hetkel veel meile otsest kahju ei ole tekkinud, aga nüüd keeras tuul meie poole. Kardan, et me ei suuda tuld enne tootmisvälju peatada," rääkis Reinboom. Tema sõnul on praegu turbatootmine peatatud ning kõik inimesed ja tehnika suunatud tule takistamisele.

Kindlustust OÜ Soosalul endal ei ole, küll aga on AS Tootsi Turvas maa omanikuna kindlustanud turba kui maavara. "Ma ei teagi, mis meie lepingutest nüüd saab. Kaevame turvast alltööna ja ei ole kindel, kas Tootsi Turba kindlustus ka meid katab," muretses Reinboom.

Turbatootja sõnul on praeguseks raba pinnal tuli kahjustanud 60-70 hektarit maad, lisaks on kahju saanud ka ümberkaudne mets. Kokku on tulekoldeid olnud umbes 100 hektaril.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

Teabevara