Repo uus tootmisliin kahekordistab laminaatplaatide tootmise

Eile avatud Repo Vabrikute uus tootmisliin,
mis läks maksma 36 miljonit krooni, kasvatab lamineeritud plaadi tootmist, mille
müügi kergitamise on šveitslastele kuuluv ettevõte seadnud oma peamiseks sihiks,
kirjutas Põhjarannik.

36 miljonist kroonist pool kulus hoone ehitamiseks ning ülejäänu sisustamiseks. Uus tootmisliin kasvatab just laminaatplaadi, mille müügi tõstmine on olnud Repo Vabrikute peamiseks sihiks pärast seda, kui ettevõte ostis Šveitsi firma Sorbes AG, tootmisvõimsuse kahekordseks.

"Meie eesmärk on jätkuvalt suurendada väärtustatud plaadi läbimüüki," ütles Repo Vabrikute juhataja Tiit Kolk. "See tähendab rohkem tööd, kõrgemat hinda ning ka suuremat kasumit," rääkis ta.

Eelmise aasta lõpus hakkas ettevõte lisaks Skandinaaviale, Baltikumile ning Venemaale müüma plaati ka Poola. "Poola on seni olnud nagu magav hiiglane ja mul on selle uue turu pärast hea meel," tunnistas ettevõtte juht.

Ka sel aastal investeerib Repo Vabrikud 40 miljonit krooni. "Kui varasemad investeeringud on tehtud tootmisesse, siis selleaastased rahapaigutused majanduslikku tulu ei anna: tänavused investeeringud on suunatud töötajate olme- ning keskkonnatingimuste parandamisele," lubas Kolk, kelle kinnitusel peavad inimeste riietus- ja pesuruumid saama paremateks kui kodus. Lisaks tootmishoonetele kohendatakse ka tehase territooriumil asuvaid teid.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara