Paet: Vene-Saksa gaasijuhtme rajamisel tuleb hinnata kõiki keskkonnariske

Eesti, Läti ja Leedu
välisministrid on seisukohal, et enne otsuste tegemist Vene-Saksa
gaasijuhtme ehitamiseks on vaja eelnevalt põhjalikult hinnata kõiki
keskkonnamõjusid ja kaaluda võimalikke alternatiive.

Täna kohtus välisminister Urmas Paet Siguldas Läti välisministri Artis Pabriksi ja Leedu kolleegi Petras Vaitiekunasega.

Balti riikide välisministrid rääkisid kolmepoolsel kohtumisel peamiselt energiapoliitikast, sealhulgas Balti riikide energiaühendustest, Vene-Saksa gaasijuhtmest ning ka tuumajaama rajamisest Leetu.

Eesti, Läti ja Leedu välisministrid olid arvamusel, et enne otsuste tegemist Vene-Saksa gaasijuhtme ehitamiseks on vaja eelnevalt põhjalikult hinnata kõiki keskkonnamõjusid ja kaaluda võimalikke alternatiive. Eesti välisminister Urmas Paet juhtis tähelepanu sellele, et hetkel esitatud ajakava raames on keskkonnamõjude hindamist võimatu vajaliku põhjalikkusega läbi viia. "Läänemere keskkond on eriti tundlik mereala," toonitas Paet. "Planeeritava gaasijuhtme rajamisel tuleb seda kindlasti arvesse võtta," lisas ta.

Uuest Leedu tuumajaamast rääkides toetasid kolme riigi välisministrid Poola osalust projektis. "Näeme Poola osaluses olulist lisaväärtust, mis aitab kaasa Leedu-Poola elektriühenduse rajamisele," ütles välisminister Paet. Eesti välisminister lisas, et Leedu-Poola elektriühendus peab toimima avatud juurdepääsu põhimõttel.

Välisminister Urmas Paet viibis Siguldas seoses Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu ühiskonverentsil osalemisega.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud