Ida-Viru keemiafirmadel on raske töötajaid leida

Majanduskasv on Ida-Virumaal tekitanud uue
probleemi: keemiaettevõtetel on raske töötajaid leida, kirjutab Põhjarannik.

Viru Keemia Grupp ASi tütarettevõtte, naftakeemiaga tegeleva Novotrade Invest ASi tegevdirektor Dmitri Hainatski ütles, et neil pole juba mitu kuud õnnestunud leida ettevõttesse kõiki vajalikke töötajaid. Mõni aeg tagasi korraldasid nad Kohtla-Järve linnavalitsuse ja ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) toetusel vastuvõtu tehnoloogiliste protsesside operaatorite kursustele. „Kuid ainult üks inimene soovis seda eriala omandada ja seepärast jäi koolitus toimumata,“ toob Hainatski näite huvi puudumisest ettevõttes enim vajaliku eriala vastu.

Huvi puudumise põhjuseks töö vastu, mille eest isegi väljaõppeta inimene võiks saada 6700 krooni kuus, peetakse ettevõttes soovimatust tervist kahjustaval alal töötada ning teiste töökohtade küllaldast valikut.

Velsicol Eesti ASi koolitus- ja värbamisspetsialist Jevgenia Miðkins nentis, et praegu on ettevõttes kõik ametikohad täidetud, kuid olukord selles valdkonnas on endiselt pingeline, sest kaadrivoolavus on pidev.

„Inimesed ei taha tänapäeval töötada füüsilist jõudu nõudval ja tervist kahjustaval tööl,“ arvab Miðkins. Ning tema väitel otsivad inimesed paremat kohta isegi siis, kui palk tööstuses on täiesti konkurentsivõimeline, alates 7000 kroonist.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara