Säästva Eesti Instituut: viieminutiline elektriseadmete väljalülitamine on rumalus

Kuigi rahvusvaheline organisatsioon «L'pour
the Planete» kutsub täna kogu maailma üles viieks minutiks elektriseadmed välja
lülitama, ei ole see Eesti keskkonnaspetsialistide hinnangul mõistlik tegu.

Säästva Eesti Instituudi projektijuht Raimo Oinus ütles Postimees Online'ile, et tänaseks väljakuulutatud ettevõtmine, mille kohaselt peaksid ka eestlased lülitama enne kella 21 viieks minutiks elektriseadmed välja, ei ole mitte kõigi keskkonna kaitsmisega seotud organisatsioonide initsiatiiv. Pealegi on kavandatav aktsioon olemuselt ebapädev ja võib anda soovitule vastupidise tulemuse.

«Kurja juur on Ameerika Ühendriigid, kes oma majanduse heaolu nimel on aastakümneid eiranud ilmselget vajadust kiiresti üha kasvavat energia tarbimist, sh ka arutut raiskamist, ohjata,» rõhutas Oinus.

«Efekt on umbes samasugune, kui kõik jätaksid homse hommikukohvi joomata ning oleksid seejärel iseendaga hirmsal kombel rahul ja tunnetaksid hinges, kuidas maailma veeprobleemid lahenduse leiavad,» märkis ta.

«Kui Eestis lülitaksidki kodutarbijad oma seadmed viieks minutiks välja, ei väheneks reaalselt Narva Elektrijaamade kateldes põletatud põlevkivi ja õhku paisatud heitmete hulk.»

«Maailma parandada saab pisitasa igaüks: tarbides nii energiat kui ka kõiki teisi asju läbimõeldult ja mõistlikult,» rõhutas Oinus.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara