Eesti Energia: parandame pidevalt rikkeohtlikke võrgu osi

Täna kella kaheks oli Eesti Energia
Lasnamäel TV3 maja elektrivarustuse taastanud.

Eile õhtul veidi enne kella ühteteist kadus elekter Lasnamäe I mikrorajoonist. Elektrita jäi ligi 1600 majapidamist ja ettevõtet. Eesti Energia hakkas järk-järgult toidet teistele alajaamadele üle kandma ning kell pool kaks said kõik tarbijad elektri tagasi, v.a hoonetekompleks, kus paikneb ka TV3.

Aripaev.ee küsimusele, kuidas kavatseb Eesti Energia edaspidi sarnaseid olukordi vältida, vastas jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht Kristjan Hamburg, et firma investeerib pidevalt elektrivõrgu korrashoidu.

"Selle aasta eelarves on Lasnamäe linnaosa elektrivõrgu parandamiseks investeeringuid planeeritud 60 miljonit krooni ulatuses. Parandustöödeks on summasid eraldatud igal aastal ja kuni 2011. aastani ei ole investeeringute mahu vähenemist ette näha."

"Konkreetselt Lasnamäest rääkides oleme piirkonna rikkeohtlikud kohad välja uurinud ja tegeleme nendega. Käesoleval juhul aga tekkis probleem kohas, kus ei ole rikkeid esinenud, ning korraga läks välja kaht kaablit, mis tavaolukorras rikke puhul teineteist asendavad," selgitas Hamburg.

TV3 ei ole veel Eesti Energiale kahjunõuet esitanud.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud