Tartlase tulus äri pruugitud tuulegeneraatoritega

OÜ Turbotecnic Group ostab Euroopast kokku
kasutatud tuulegeneraatoreid, võtab need juppideks, veab Tartusse ning müüb
pärast renoveerimist uutele tuuleelektri tootjatele, kirjutas Äripäev.

Äril on jumet. Neli aastat tagasi asutatud OÜ Turbotecnic Group eelmise aasta kasum 22 miljoni krooni suuruse käibe juures oli 4,6 miljonit krooni. Praeguseks on firma kolm töötajat uuendanud 15 elektrienergiat tootvat tuulikut ja töös on neli tuulegeneraatorit, mis lähevad USAsse Kansasesse. Järge ootavad viis generaatorit Iirimaale ning tellimus Malaisia valitsuselt, kes tahab tuuliku panna džunglis tööle koos diiselgeneraatoriga.

Turbotecnicu juhataja, TPI telemehaaniku haridusega Kaido Schmidt puutus esimest korda tuulegeneraatoritega kokku 90ndate lõpus, kui ta töötas ühe Taani firma tegevjuhina. Mõni aasta hiljem tekkis koos tulevase äripartneri, taanlase Leif Pinholtiga idee hakata demonteerima Euroopas oma aja ära elanud väikese võimsusega tuulegeneraatoreid ning need pärast vuntsimist uutele soovijatele maha müüa.

"Kuna maa on Euroopas väga kallis, vahetatakse 1,5 MW võimsusega tuulegeneraatoreid välja kolm-neli korda võimsamate vastu," räägib Schmidt. "Samas on mujal maailmas väga palju neid, kes tahavad tegeleda just väikese võimsusega tuulikutega."

Äripartnerite vahel on kindel tööjaotus. Taanlane ostab kasutatud tuulikuid kokku ja otsib renoveeritud seadmetele ostjaid. Eestlane toob tuuliku Tartusse, vahetab kulunud osad välja, uuendab elektroonikat, värvib korpuse üle ja paneb seadme uues kohas püsti.

Turbotecnic annab oma tööle kaheaastase garantii ehk sama palju, kui tehased annavad uuele seadmele.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud