Tallinna Vesi manitseb vähem pesupulbrit kasutama

Eestlased ei pööra pesupesemisel erilist
tähelepanu säästlikkusele - vähesed jälgivad teadlikult pesu- ja
pesupulbrikogust.

AS Tallinna Vesi reoveepuhastusjaama esialgsete näitude kohaselt ei ole selline käitumismall tänaseks veel muutunud.

"Võrreldes 2005. aasta suve 2006. aasta suvega, on tõusnud nii fosfaatide kui ka pindaktiivsete ainete sisaldus vees. Üks võimalikke põhjusi seisneb selles, et tavatarbija kasutab kontsentreerituid pesupulbreid endistes kogustes," kommenteeris Ellen Mihklepp, AS Tallinna Vesi reoveepuhastusjaama juht.

"Vähem pesupulbrit tähendab, et keskkonda, sealhulgas meie veesüsteemi, satub vähem kemikaale. Väga lihtsa liigutusega saavad nüüd kõik inimesed anda oma panuse keskkonna ja looduse säästmiseks. Kõige olulisem asi on see, et inimesed õpiksid õigesti doseerima ning järgiksid pesupulbri pakenditel olevaid sellekohaseid juhendeid - lihtsalt kolmandiku võrra väiksem pesupulbrikogus aitab säästa keskkonda," rääkis Hallar Meybaum, Eesti Keemiatööstuse Liidu direktor.

Tänavu aprillis kirjutasid maailma juhtivad pesupulbritootjad Henkel, Procter Gamble, Reckitt-Benckiser, Unilever ning kohalik tootja Mayeri Industries Tallinnas alla koostöömemorandumile, millega pandi alus ühisprojektile "Pese säästvalt!". Kompaktpulbrite kasutuselevõtuga kaasnes üle-Eestiline tarbijatele suunatud teavituskampaania, mille eesmärk oli õpetada inimesi uusi pesupulbreid õigesti doseerima ning EuroCompact logo kandvaid tooteid ostukohas ära tundma.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud