(Sisuturundus) CM: Pakkematerjal pakub roostetamise kaitset

Üheks mugavamaks meetodiks metalltoodete korrosiooni eest kaitsmisel on kasutada pakkimisel korrosioonivastaseid pakkematerjale. Nii pole toodete kaitsmiseks vaja neid eelnevalt töödelda.

„See on uudne võimalus kaitsta oma tooteid korrodeerumise eest spetsiaalse  pakkematerjaliga, milles sisalduvad kaitsvad osakesed katavad metalli õrna nähtamatu kaitsekihiga,“ andis paberite, reklaammaterjalide ja pakenditoodete hulgimüüja Antalis ASi pakenditoodete müügijuht Janek Mänd nõu. Alternatiiv oleks metallesemeid kaitsta määrde või värviga.

Korrosioonivastane pakkepaber on valmistatud VCI (volatile corrosion inhibitor ehk lenduvad korrosioonivastased osakesed) ainega immutatud jõupaberist ning toimib suletud keskkonnas olles tootega otseses kontaktis või selle vahetus läheduses. Paber on metallpindadele ideaalseks kaitsevahendiks korrosiooni eest kauba transpordil ja hoiustamisel. VCI-pakkepaber on ohutu nii inimesele kui ka keskkonnale, olles ümbertöödeldav ning toodetud taastuvast loodusvarast.
Korrosioonivastane kile on valmistatud VCI-osakesi sisaldavast rebenemiskindlast LDPE- või LLDPE-materjalist. Läbipaistev kile kaitseb metalli korrosiooni eest ning metallesemete transpordil või hoiustamisel saab tooted üksteisest eraldada vahelehtedega, mis jätab võimaluse kaupu kontrollida pakendit avamata.

Kinnises pakendis tekib VCI-atmosfäär, kus VCI-molekulid kinnituvad metalli pinnale ja loovad sellele kaitsekihi, tänu millele ei teki reaktsiooni niiskuse ja metalli vahel ning korrodeerumist ei toimu. Kui pakend avatakse, siis inhibiitorid aurustuvad metalli pinnalt, jättes selle puhtaks. Toode on koheselt valmis edasisteks töödeks.

Varuosatootjate asendamatu abimees
„Selline pakend on ideaalne näiteks alltöövõtu pakkujatele või varuosade tootjatele. Teekonnal ühest tehasest teise ei pea muretsema esemete korrodeerumise pärast ning toode on sihtkohta jõudes kohe kasutusvalmis, vajamata puhastamist määretest või muudest kaitsekihtidest. Nii tekib märkimisväärne kokkuhoid tööaja ja määrete arvelt. See toode on enam kui pakkematerjal,“ rääkis Janek Mänd, rõhutades, et metallpinnad peavad pakendades olema kuivad ja puhtad. Samuti tuleb tähelepanu pöörata sellele, et tooteid tuleb korrosiooni eest kaitsta kohe peale nende valmimist.

VCI-osakesed lenduvad kuni 30 cm kaugusele. Seetõttu on tarvis suurema pakendi puhul kasutada VCI-paberist vahelehti või lisada spetsiaalseid VCI-ainekandjaid. VCI-materjalid pakuvad kaitset kuni kaks aastat. Oluline on luua VCI-pakkematerjalidega suletud keskkond, mis tagab korrosioonikaitsekihi tekkimise ja püsimise metallpinnal. Materjal võimaldab lühiajalist pakendi avamist (näiteks tolliametnike poolt), sest pärast pakendi sulgemist tekib korrosioonikaitse uuesti.

Nõu ja abi korrosioonivastaste materjalide või ka teiste pakenditoodete ja -lahenduste osas saab Antalise pakenditoodete osakonnast: pakend@antalis.ee või telefon 6 800 918.

Antalis AS on juhtiv paberite, reklaammaterjalide ja pakenditoodete hulgimüüja Eesti turul, tegutsedes juba aastast 1992. Antalis AS kuulub Euroopa suurimasse paberite, reklaammaterjalide ja pakenditoodete hulgimüügigruppi, mis teenindab 44 riigis enam kui 125 000 klienti.

www.antalis.ee

Content Marketing (CM) ehk sisuturundus on moodne trend kogu maailmas, mille läbi ettevõtted tutvustavad oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. CM artikkel lähtub alati artikli eest tasunud kliendi huvidest ning seal sisalduva info tõesuse eest vastutab klient.
 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara