(Sisuturundus) CM: Pumbatootja Kolmeks pakub tööstustele energiatõhusaid lahendusi

Soomes, Eestis ja Hiinas tootmisüksusi omav pumbatootja Kolmeks Oy pakub erineva profiiliga tööstusettevõtetele energiatõhusaid lahendusi.

Järgmisel aastal 70ndat tegevusaastat tähistav Kolmeks Oy on Soome pumbavalmistaja, mille tootmisliinidel valmib keskmiselt 40 000 uut pumpa aastas. Pumpade võimsuste vahemik on väga lai, ulatudes eramute 30 W-st kuni 160 kW-ni vastavalt soojatootjate ja kõikvõimalike tööstuste vajadustele.

Kuigi ettevõtte esmasteks partneriteks on läbi aegade olnud peamiselt tselluloosi- ja paberitööstus ning soojatootjad (jõujaamad, kaugküte) ja kõik nendega seonduv, on tänasel päeval keeruline määratleda valdkonda, kuhu Kolmeks Oy oma seadmeid ei tarniks.

„Meie süsteeme leiab toiduainete- ja keemiatööstuses, merelaevanduses, SPA-des ja ujulates ning muidugi elamumajanduses. Seda nii sooja- ja veetarbimise kui ka ventilatsiooni, jahutuse ning soojuse akumuleerimise lahendustena. Samuti pakume ATEX-lahendusi,“ loetleb Kolmeks Oy Tallinna kontori juhataja Peeter Kõiva.

„Meie peamise tootegrupi moodustavad erineva otstarbega elektrimootorid ja kuivmootoriga varustatud pumbatehnika. Punaseid ringluspumpasid teatakse hästi ka Eestis: juba 1990ndail soetati Euroopa toetusrahade abil Tallinna magalatesse meie varustatud pumpadega Soome soojussõlmed, millest paljud on hoolsa peremehe käe all käigus tänaseni,“ lisab ta.

Ettevõtte turgudeks on kogu Euroopa ja mitmed Aasia riigid, samuti on müügiga algust tehtud Aafrikas. Peamiselt suurtööstuste nõuetest tulenevatest on tekkinud vajadus pumbatehnoloogiat veelgi unifitseerida, kuna osadele riikidele on ette kirjutatud kohustus kasutada vastavaid maakohaseid elektrimootoreid nagu ABB, Siemens, VEM või Hoyer. Kolmeks tegeleb pumpadega projekteerimisest kuni valmimiseni.

„Nii sündiski meie uus, SD-seeria. Nende pumpade tunnuseks on asjaolu, et need on varustatud vastava kliendi soovikohase IEC-normmootoriga, lisaks toonime pumba soovitud värvi. Nii tagatakse, et pumbamootori rikke korral on alati kiiresti saadaval ettevõttes üldiselt kasutatav elektrimootor ning samas saab täita ka kõrgeima kehtiva kasuteguri nõudeid,“ selgitab Kõiva.

Ta toob näiteks Rootsi riigi, kus IE3 klassi mootoreid kasutav ettevõte saab riigilt maksusoodustust. „Hetkel katsetame koostöös ABB-ga lahendust, mis vastab veelgi kõrgeimale - IE4 – nõuetele. Täna pakutav SD-seeria katab mootorite vahemiku  5,5-37 kW.“Lisaks hangitud pumbale saab Kolmeksi kaudu ka erinevate tootjate nagu Danfoss, Hydrovar, Mitsubishi ja Vacon sagedusmuundureid, mille juhtimiseks on pakkuda väga erinevaid lahendusi.

„Tööstuskliente võiksid huvitada ka meie ventiiliosakonna tooted, mis katavad nii kütte- ja veemajanduse kui ka spetsiifilise tööstuse vajadusi. Kõik meie tarnepartnerid on maailmas hästi tuntud nagu sakslaste Thies, Herose, Götze ja Riegler, taanlaste Danfoss, brittide Rada ja Horne, prantslaste Socla, itaallaste Bont, belglaste BV, jaapanlaste TLV ning muidugi hollandlaste Spirotech. Seetõttu pole vaja ka nende toodete vastupidavuse pärast muretseda. Pakkuda on üpris aukartustäratav nimistu, kuhu kuuluvad kaitseklapid, reguleerimisseadmed, näidikud ja õhueraldus,“ lisab Kõiva.

Kolmeks Oy kuulub  1905. aastal asutatud Brandt Groupi. Ettevõttel on tootmisettevõtted Soomes, Eestis ja Hiinas. Kahes viimases riigis on tootmine suunatud peamiselt allhangete teostamiseks koostööpartneritele, tulenevalt hüppeliselt kasvanud nõudlusest peamiselt just Aasia regioonis.  Pumbatootmine on aga endiselt keskendunud Turenkisse, kus paikneb ka firma peakontor.

Üheskoos leiame teile sobivaima lahenduse! Olete alati oodatud!

Kolmeks Oy Tallinna kontor
Ehitajate tee 110
Tel. 600 20 15, 56 56 44 57
www.kolmeks.fi/ee


Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara